0

Ne každá kultura má stejná pravidla a tradice, pokud jde o hledání partnera. Pro některé, swajpnutí doprava prostě není kulturně vhodné a nyní existuje seznamovací aplikace, která to bere v úvahu. Egyptský podnikatel Sameh Saleh vytvořil spolu se třemi dalšími aplikaci „Harmonica“, která je zaměřená na specifické potřeby arabských uživatelů. Tato aplikace je určena pro ty, kteří se nechtějí spoléhat na tradiční dohazování, ale hledají konzervativnější přístup k nalezení partnera než Tinder. Od svého uvedení na trh se Harmonica stala jednou z nejoblíbenějších egyptských seznamovacích aplikací.

Harmonica tvrdí, že klíčem k úspěchu je lokalizace. Aplikace napodobuje některé prvky tradičního dohazování a cílí na konzervativnější uživatele bez výslovného náboženského vyznání. Lokalizační funkce zahrnují funkci „strážce“, která (se souhlasem obou uživatelů) odesílá přepisy svých zpráv třetí straně, jako je rodič nebo teta, což napodobuje obvyklý zvyk přivedení příbuzného na schůzku.

Harmonica umožňuje uživatelům zveřejnit rozmazanou profilovou fotografii, která může být zcela odhalena pouze uživatelům podle jejich výběru, což je funkce zaměřená na více konzervativní ženy. Tato služba také nabízí tým psychologů, kteří zodpovídají dotazy uživatelů, kteří potřebují radu. Úspěch aplikace vedl k jejímu zakoupení společností Match Group Inc., mateřskou společností Tinder a Match.com. Match popsal aplikaci Harmonica jako „platformu pro urychlení globálního rozšíření muslimské demografie“.