Město Helsinky láká technologické talenty na město jako službu

Helsinky, hlavní město Finska, se nedávno představilo jako první světové „město jako služba“ (city as a service). Ve skutečnosti se tak prezentuje, aby oslovilo talenty z technologických oborů, aby se sem přestěhovali.

Finské hlavní město Helsinky spustilo kampaň s názvem City as a Service s cílem přilákat nové technologické talenty. Platforma a video prezentuje CaaS, kde vysvětluje, že Helsinky mají „přes 640 000 aktivních uživatelů denně“ a mohou se pochlubit „API“, které podporuje vynikající zdravotní péči a veřejnou dopravu. Mezitím starosta města (prezentovaný jako CEO) vysvětluje, že tma v zimě a zarovnané panorama nejsou technické chyby, ale „pečlivě zvažované funkce“. Návštěvníci platformy jsou vyzváni, aby požádali o „demonstrační cestu zdarma, kdy v listopadu bude vybráno 15 lidí, aby se zadarmo vydali do Helsinek.

Přihlásit se můžete zde. A pokud vás zajímá freemium model, tak ten nabízí vlastnosti jako jsou:
Překvapivě dobré plíže
Pití slavné finské vody z vodovodu
Santa Claus žije jen 14 hodin jízdy daleko
Nejvyšší hustota heavy metalových kapel na světě

Nečekané sdělení je jedním z nejlepších způsobů, jak upoutat pozornost. Ať už to funguje nebo ne, ukazuje to, že Helsinky se zajímá o lidi, ke kterým promlouvá a respektuje je natolik, že jdou nad rámec racionálních RTB (i když ty mají také), aby ukázali extrémně emotivní rozhodnutí o tom, kde žít.

More Stories
Dolce & Gabbana nabízí mileniálům exkluzivní kulturně založený klub