Filmový festival Tribeca převyprávěl moderní příběhy pomocí hieroglyfů

Filmový festival Tribeca, který se odehrává každoročně v New Yorku, zvolil letos hieroglyfy k poctě příběhů, jenž vydrží navždy. Agentura DDB pomocí hieroglyfů převyprávěl příběhy tří ikonických děl z popkultury. Jednalo válečný film Apokalypsa z roku 1979, hudební komedii Hraje skupina Spinal Tap z roku 1984 a první epizodu seriálu Simpsonovi. Z těchto děl se vybraly desítky scén, které posloužily k vytvoření příběhu z hieroglyfů.

Agentuře pomohl tým egyptologů z Brownovy univerzity, kteří vytvořili novou abecedu o 279 symbolech. Ty kombinují původní egyptský jazyk a materiál z filmů a seriálu. Agentura si dala záležet na tom, aby barvy odpovídaly těm, které se používaly v Egyptě. S výsledkem se mohli setkat návštěvníci festivalu i v tištěných materiálech. K tomu byl vytvořen i překladač, který vám s tím pomohl, pokud jste byli v nesnázích.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766