Restaurace Loop připravuje chutná jídla z vyhozených potravin

Loop je první finská restaurace, která bojuje proti plýtvání potravinami tím, že proměňuje neprodané produkty v gurmánská jídla.

Cílem restaurace je zvýšit povědomí o plýtvání potravinami a jeho dopadu na životní prostředí. Dělá to tak, že proměňuje potraviny, které by jinak byly vyhozeny, do vysoce kvalitních, většinou veganských jídel.

Restaurace Loop, která je provozována společností From Waste to Taste, odesílá každé ráno kamiony do 15 místních obchodů. Řidiči shromažďují neprodané, čerstvé produkty a přivážejí je do restaurace. Menu se mění denně, podle toho, jaké zboží restaurace přijímá. Loop servíruje každý den během oběda mezi 40 (v zimě) a 100 (v létě) jídly. Veškeré zbylé nevyužité zboží je poté odesláno na charitu.

Loop je nezisková. Veškeré příjmy z restaurace směřují nadaci From Waste to Taste. Restaurace také zaměstnává mládež, přistěhovalce a dlouhodobě nezaměstnané.

Jen v Evropě je každý rok vyhozeno 100 milionů tun potravin. Odhaduje se, že jedna třetina světové zemědělské půdy se používá k pěstování potravin, které končí v popelnici. Řešení potravinového odpadu vyžaduje překonání myšlenky, že ošklivé nebo pomačkané potraviny nejsou k jídlu, čemuž přispívají gurmánské restaurace jako je Loop.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766