0

Pro ty, kteří chtějí žít udržitelnějším způsobem, ale je pro ně těžké sledovat jejich možnosti, dokáže služba Eevie nabídnout řešení. Eevie je nástroj pro sledování ekologických zvyků, který pomáhá uživatelům zlepšit jejich uhlíkový dopad tím, že každý den provádí malé změny.

Uživatelé si mohou vybrat až 20 různých návyků a získat užitečná připomínky, která jim pomohou udržet krok s aktivitami. Eevie také zahrnuje rozhraní pro zvyšování povědomí o kontextu, systém, který využívá umělou inteligenci k rozpoznání, kdy se uživatel chystá využít možnosti, jako je nakupování potravin. Tato aplikace potom lidi „pošťuchuje“ tím, že poskytuje okamžitou zpětnou vazbu o tom, jak by každé rozhodnutí, například nákup ekologických produktů, ovlivnilo jejich uhlíkovou stopu.

Podle společnosti umožňuje cyklus „pošťouchnout, jednat, opakovat“ pomalu získávat větší povědomí o svém prostředí. Tono Willms, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Eevie, řekl, že aplikace je navržena tak, aby lidem usnadnila žití v ekologicky šetrném prostředí. „Jako Fitbit umožnil mnoha lidem se více pohybovat pomocí sledování kroků. My chceme umožnit milionům lidí žít udržitelněji sledováním jejich každodenních činností.“ Dodává: „Inovace v senzorové technologii posouvají možnosti chytrých telefonů daleko za rámec komunikace.“

Eevie je v současné době k dispozici zdarma v obchodě Apple App Store, pro Android na Google Play a prostřednictvím webové stránky Eevie.