0

Nová aplikace Raaago, vyvinutá německou designérskou skupinou Random Access Studios, si klade za cíl učinit cestování zajímavějším tím, že využívá prvek náhody.

Cestovní průvodce dostupný pro chytré telefony umožňuje uživatelům zadat jejich polohu a cíl (stravování, pití, prohlídky památek atd.). Průvodce pak představí uživatelům vybranou nabídku.

Aplikace bude zpočátku k dispozici na šesti místech: Berlín, Lublaň, Mnichov, Tel Aviv, Curych a Mallorca. Nejde jen o návrhy, ale také o rady ohledně rezervace vybrané restaurace nebo navrhovaného klubu. Kromě toho web nabízí aktuální počasí v reálném čase, což usnadňuje plánování.

Aplikace Raaago tvrdí, že snižuje stres plánování tím, že nabízí kurátora a nezávislého cestovního průvodce. Nezahrnuje seznamy, sponzorované příspěvky, komentáře uživatelů ani hodnocení – pouze tipy.

Podle webu „Go usnadňuje opětovné vyhledání a rozhodnutí o místech. Go vám pomůže při rozhodování, ale nakonec se stále rozhodujete, kam jít.“ Je to minimalistický cestovní průvodce. Díky tomu je snadné být spontánnější. Pokud máte několik hodin na zabití, můžete požádat Raaago, aby navrhl něco, co můžete dělat.

Raaago se podílí na současném trendu rostoucího kurátorského obsahu. Od sociálních sítí po knihy a jídlo lidé hledají možnosti, které jim odborníci zúžili. Tím, že Raaago nabídne místní znalosti a vybrané destinace, doufá, že lidem usnadní cestování, aby si užili dovolenou jako místní.