Mobilní aplikace Applinka pomáhá uživatelům chránit životní prostředí a žít zdravě

Prostřednictvím vytváření, přijímání a plnění úkolů se Applinka snaží spojit mladé lidi a zároveň učinit svět zdravějším místem. Skrze aplikaci totiž mohou uživatelé vyzvat své přátele, aby se zapojili do aktivit šetrných k životnímu prostředí.

Hlavní myšlenkou je přispět ke snížení znečištění ovzduší a podporovat zdravější a aktivnější životní styl. Výzvy zahrnují jízdu na kole do práce nebo do školy, výsadbu stromů, recyklaci a používání veřejné dopravy. Po připojení nebo vytvoření výzvy mají uživatelé omezený čas na dokončení výzvy. Pokud je výzva dokončena ve stanoveném čase, vítěz obdrží odměnu v podobě sázky od druhého uživatele.

Myšlenka Applinky se objevila během hackathonu pro Balkánský evropský fond. Jednou z kategorií v soutěži nesla název „Go green“. Od té doby Applinka také získala ceny ze dvou dalších soutěží.

Zakladatel Applinky Endrit Rushiti řekl, že ochrana životního prostředí by měla být také zábavná. Rushiti dále vysvětlil, jak Applinka „řeší 3 velké rozdílné problémy v jedné mobilní aplikaci: šetří životní prostředí, činí vás zdravějšími a socializuje vás s lidmi z celého světa.“

Podle výzkumu existují dva silné faktory pro dosažení změny chování, a tím je pobídka a odpovědnost. Americká společnost pro vzdělávání a rozvoj (ASTD) provedla studii o odpovědnosti a zjistila, že zavázáním se někomu máte 65% šanci na splnění cíle. Pokud navíc existuje termín, vůči kterému jste se zavázali, tak šance na úspěch se zvýší až na 95 procent.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766