Seed nabízí kurz zaměřený na omezení šíření dezinformací na Instagramu

Americký zdravotnický startup Seed založil Seed University, která nabízí 60minutový kurz, jenž vzdělává instagramové influencery ohledně vědy skrývající se za jejich produkty, které pak mohou parafrázovat. Incident, ve kterém Kim Kardashian propagovala pilulku proti nevolnosti, aniž by informovala o vedlejších účincích léku, inspirovala Seed k vytvoření tohoto kurzu.

V zájmu podpory zúčastněných produktů musí influenceři složit zkoušku, která je bezplatná a obsahuje informace o bakteriích, mikrobiomech a probiotikách. Poté dostanou jedinečné trackovací odkazy, které lze použít k propagaci značek a získání provize.

Obsah kurzu byl vyvinut týmem lékařů, vědců a odborníků na komunikaci.

„Ať už je to role Facebooku v Brexitu, našich vlastních volbách v roce 2016, nebo pokračující útok na vědu k podkopávání změny klimatu, společným jmenovatelem jsou naše platformy a jak je my, jako zesilovače, využíváme,“ napsala Ara Katz, spoluzakladatelka Seed.

Seed získal nezveřejněné množství finančních prostředků od investorů, mezi něž patří herečky Cameron Diaz a Jessica Biel, a několik institucionálních podporovatelů, jako jsou 8VC a Cross Culture Ventures.

Minimálně 60 procent uživatelů Instagramu objevuje produkty na dané platformě a podle Digital Marketing Institute, influencer marketing přebíjí tiskovou reklamu a tradiční celebrity. I přes pověření, jako je „pravda v reklamě“ od Federální obchodní komise USA, která zakazuje neférový nebo klamavý marketing bez ohledu na médium, je ekosystém sociálních sítí příliš velký na to, aby byl řádně monitorován. Přístup Seed University může přispět k zodpovědnosti influencerů, ale bude potřeba více.