Designér Scott Urban navrhl brýle, které chrání uživatele před rozpoznáváním obličeje

Rozpoznávání obličeje již není jen pro špiony a tajné laboratoře. Používá se ke všemu od monitorování učeben až po zabezpečení letišť. Pro ty, kteří nechtějí, aby byl každý jejich pohyb sledován a zaznamenán, vyvinul designér Scott Urban speciální brýle, které mohou blokovat systémy rozpoznávání obličeje.

Většina systémů rozpoznávání obličeje, jako jsou CCTV kamery pro noční vidění, používá infračervené světlo k zachycení snímků vaší tváře a tvaru vašich očí. Brýle mají čočky, které absorbují infračervené světlo, což brání systémům rozpoznávání obličeje v zachycení přesného obrazu.

Sluneční brýle Ghost byly vyrobeny z reflexního materiálu, který se projevuje jako rozmazání bílého světla v kamerách s nočním vidění a fotografování s bleskem. Nedávno však navrhl brýle IRPair a Phantom, které vypadají jako obyčejné sluneční brýle. Brýle mají acetátový rám a fungují jak v interiéru, tak venku.

Kromě ochrany soukromí brýle také blokují ultrafialové a viditelné modré světlo, což pomáhá předcházet únavě při práci před obrazovkou a zvyšuje vnímání hloubky. Brýle jsou k dispozici také jako připínací a pohybují se od 43 do 147 EUR. Termín dodání se plánuje na rok 2020.