Fintech startup Hnry automatizuje finanční služby pro lidi na volné noze

Novozélandský startup Hnry poskytuje finanční služby pro freelancery. Automatizuje úkoly jako fakturace a placení daní pomocí prediktivního analytického softwaru. Hnry přiřadí klienty k bankovnímu účtu. Program pak používá prediktivní software pro výpočet daní a dalších výdajů, které by měly být odečteny. Poté vydá výplatní pásku za to, co zbylo.

Hnry se liší od stávajících finančních softwarů tím, že používá model pay-as-you-go. Firma říká, že služba přesahuje software zejména proto, že má tým složený z certifikovaných účetních. Tato služba stojí 1 % z příjmů uživatele a je omezena maximální částkou 1 800 EUR pro ty, kteří vydělávají více než 180 500 EUR.

Služba byla vyvinuta třemi bývalými freelancery – Claire Fuller, Richard Freestone a James Fuller – poté, co si uvědomili, že tráví příliš mnoho času výpočtem financí. Poté se spojili s některými z největších účetních firem na Novém Zélandu, aby navrhli daný software.

Tradiční bankovní služby mohou být pro pracovníky v gigantické ekonomice příliš drahé nebo jednoduše nedostupné. Úspěch fintech startupů jako Hnry ilustruje rostoucí potřebu finančních služeb přizpůsobených menším klientům.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766