Značka Burberry chce oslovit mladší cílovou skupinu pomocí online hry

Britský prodejce módy Burberry spustil online hru s názvem B Bounce, která kombinuje hraní her s rozpoznáním značky, díky čemuž mají lidé šanci vyhrát ceny. Tuto hru lze hrát online a na obřích obrazovkách v některých obchodech Burberry.

V B Bounce hráči používají „supernabitou“ péřovou bundu, aby závodili s postavou jelena při cestě na Měsíc. Hráči si nejprve vyberou péřovou bundu pro svou postavu. Postava se pak odrazí nahoru mezi rampami, aby dosáhla Měsíce, a navíc získala další rychlost shromažďováním zlatých log Burberry TB a dronů podél cesty.

Hráči ve hře soutěží o zvláštní ceny, včetně GIFů na míru a virtuálních péřových bund Burberry upravených na digitální fotku dle vlastního výběru. První cenou je skutečná bunda z nové kolekce Burberry a je dostupná hráčům ve Velké Británii, USA, Kanadě, Číně, Japonsku a Koreji.

Mark Morris, senior viceprezident pro digitální obchod v Burberry, dodává: „Experimentovali jsme s hraním v Číně, ale B Bounce je naše první hravé rozšíření do tohoto formátu, které pobaví a spojí se s našimi novými, mladšími spotřebiteli z celého světa.“

Burberry není první společností, která propaguje své produkty prostřednictvím her. Nová hra je však navržena tak, aby nejen propagovala konkrétní kolekci, ale také přímo přitahovala mladší spotřebitele, zejména na čínském trhu. Používání her k budování hodnoty značky kolem stávající komunity je strategie, která by také mohla pomoci jiným společnostem doručit jejich poselství značky mladší demografické skupině.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762