Švédský startup Vélosophy proměňuje kávové kapsle Nespresso v jízdní kola

Vélosophy je švédská značka kol a životního stylu, která vyrábí kola z recyklovaných hliníkových kávových kapslí. Nejnovější model RE:CYCLE vychází ze spolupráce se společností Nespresso. Cílem projektu je povzbudit konzumenty Nespresso, aby se zapojili do systému recyklace kávových kapslí.

Kolo má různé konstrukční prvky, které odkazují na Nespresso. Patří sem švestkový barevný rám – připisovaný slavné směsi Arpeggio Nespresso – zvonek a popruhy ve tvaru kávové kapsle, které slouží k upevnění šálků kávy na nosném košíku.

Společnost Vélosophy byla založena v roce 2015 a je jedinou značkou na světě, která při každém prodeji Vélosophy věnuje školačce v rozvojovém světě kolo. To je možné díky exkluzivnímu online prodeji společnosti, který minimalizuje provozní náklady.

CEO a zakladatel společnosti Vélosophy je Jimmy Östholm, cyklistický podnikatel a bývalý komunikační manažer IKEA. Od práce v IKEA se Östholm inspiroval výrobou kvalitních produktů, které jsou cenově dostupné a šetrné k životnímu prostředí. Přesto se očekává, že RE:CYCLE bude mít cenu 1 290 EUR.

Navzdory recyklačnímu úsilí Nespresso se iniciativa společnosti setkala se spekulacemi o dopadu jednorázových kapslí na životní prostředí. Rozklad jedné kapsle Nespresso v současné době trvá 150 let, což přispívá k odhadovaným 56 miliardám kapslí na jedno použití, které skončí na skládkách ročně.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766