0

Cílem kávové společnosti Change Please z Londýna je snížit počet bezdomovců prostřednictvím jejich školení a zaměstnáváním jako baristé. Change Please odhaduje, že průměrný Londýňan nakupuje dva šálky kávy denně. V důsledku toho vznikne ve Velké Británii do roku 2020 100 000 pracovních míst pro baristy, aby vyhověl této poptávce, proto tento sociální podnik školí bezdomovce, aby zvládali roli baristy.

Program je vyučován profesionálními baristy. Stážisté jsou pak zaměstnáni k prodeji kávy Change Please na akcích a pouličních kávových dodávek. Change Please platí účastníkům životní mzdu a nabídnete jim podporu při hledání bydlení.

Kávová směs Change Please získala popularitu mezi velkými supermarkety poté, co v roce 2017 získala ocenění. Káva je nyní k dispozici v obchodech Sainsbury. Sociální podniky jako Change Please neustále hledají inovativní způsoby řešení složitých problémů, jako je bezdomovectví. Odhaduje se, že sociální podniky přispívají do britské ekonomiky 65 miliard EUR a zaměstnávají 2 miliony lidí. Zpráva z roku 2017 rovněž zjistila, že britské sociální podniky dokonce překonávají hlavní podniky v oblasti růstu a inovací.