Programovací jazyk ink umožňuje hráčům proměnit své příběhy v základní, hratelné webové stránky

Nezávislá herní společnost inkle vytvořila open-source jazyk pro psaní interaktivní fikce. Jazyk (nesoucí název ink) vybízí hráče, aby si to vyzkoušeli a nechali své příběhy proměnit v základní, hratelné webové stránky.

Nejnovější verze Heaven’s Vault je k dispozici na serverech PS4 a Steam. Hra sleduje archeoložku Aliyu Elasru a jejího robotického asistenta Sixe. Jak se hráči učí a překládají hieroglyfy, jejich rozhodnutí ovlivňují průběh hry. Skriptovací jazyk si pamatuje vše, co hráči říkají a dělají. Na základě rozhodnutí a akce následně rozhoduje, co se stane dál.

Jak je také ilustrováno na jejích dvou dalších hrách (Sorcery a Around the World in 80 Days), inkle vytváří interaktivní příběhy a aplikace ve spolupráci s jinými organizacemi. Všechny se stejnou vysoce kvalitní interaktivní hratelností.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762