0

Britská nevládní organizace Buses4Homeless mění vyřazené autobusy na přístřeší v rámci intervence zaměřené na zlepšení životních podmínek bezdomovců v Londýně.

Autobusy byly darovány společnosti Stagecoach, jedním z hlavních autobusových operátorů v Londýně. Jsou součástí tříměsíčního rekreačního programu, jehož cílem je opětovné začlenění bezdomovců zpět do komunity. Autobusy poskytují nejen útočiště, ale také prostor pro učební dovednosti, jako je vaření, obchodní školení a jóga.

Vyučováním odborných dovedností program doufá, že bezdomovci získají potřebné zkušenosti a sebevědomí, aby se mohli ucházet o práci nebo dokonce začít podnikat. Kromě toho organizace také poskytuje podporu duševního zdraví k překonání všech problémů, které by mohly přispět k bezdomovectví.

Počet lidí, kteří spí v ulicích Londýna, dosáhl historického maxima, v loňském roce vzrostl o 18 procent. Nedostupnost sociálního bydlení je zmiňováno jako jeden z možných vysvětlení, a proto Buses4Homeless věří, že jeho program se může ukázat jako účinný v boji proti bezdomovectví v Londýně.