0

Metaforický vyhledávací rozhraní Yossarian používá laterální spojení vytvořená pomocí umělé inteligence , aby podpořila kreativitu svých uživatelů. Algoritmus lze nastavit tak, aby vyhledával různé úrovně metafor, které sahají od „doslovného“ po „serendipitózní“. Společnost věří, že její metaforické vyhledávání pomocí strojového učení pomáhá lidem uniknout všudypřítomné filtrační bublině obsažené v tradičních vyhledávačích.

Profesionálové ve všech průmyslových odvětvích tráví mnoho hodin hledáním a brainstormingem kvůli vlastní inspiraci a Yossarian může poskytnout nové úhly pohledu, z nichž se mohou uživatelé přiblížit k nápadu. Jedna pohotovostní služba v nemocnici snížila počet chyb při předání o více než 65 procent díky analogii pit stop posádky.

Silnou stránkou umělé inteligence je její schopnost provádět učená vyhledávání rychlostí, kterou lidé nikdy nemohou dosáhnout. Takže pro podniky a jednotlivce, kteří se spoléhají na každodenní kreativitu, mohou být nové přístupy obzvláště užitečné v řadě návrhů nad rámec jejich zkušeností.

Kreativita je jednou z nehmotných věcí života, takže pomocí umělé inteligence k jejímu rozšíření se vytvoří zajímavé spojení mezi člověkem a strojem. Obchodníci a inzerenti, jakož i další v tradičních kreativních odvětvích, jsou očividnými uživateli. Méně zřejmé by mohlo být použití metaforického vyhledávače při pomoci organizacím provozujícím veřejné a sociální prostory a služby.