0

Esrawe Studio z Mexika navrhlo dvě kolekce levného a snadno vyrobitelného nábytku pro státní projekt bydlení. Cílem kolekce je prokázat, že kvalitní bydlení nemusí být drahé.

Designer Héctor Esrawe a jeho tým použili k vytvoření nábytku snadno získatelné materiály – dřevo a kov. Všechny kusy lze snadno reprodukovat v místních dílnách po celém Mexiku. Kolekce zahrnují postele, pohovky, stoly a židle – vše k zařízení domu. Nábytek je součástí státní sponzorované spolupráce s cílem prozkoumat lepší možnosti bydlení s nízkými příjmy v Mexiku. V současné době bylo Esrawe Studio použito k vybavení 32 domů. Tyto návrhy budou nakonec zahrnuty do levného bydlení v celé zemi.

Podle UN-Habitat nabízelo v roce 2016 jen 13 procent světových měst dostupné bydlení. Agentura odhaduje, že od roku 2000 bylo do globální populace slumů přidáno 55 milionů lidí. To je dvakrát více než počet obyvatel Austrálie. Mexiko je jednou z mnoha zemí, které se obracejí na návrháře, jako je Héctor Esrawe, aby vyvinuli udržitelné řešení problému.