Společnost Lego uvažuje o systému pronájmu stavebních kostek

Skupina LEGO investovala miliony korun do své práce na zvýšení udržitelnosti společnosti a stanovila si pro sebe ambiciózní cíle. Skupina usiluje o udržitelné balení do roku 2025 s cílem dosáhnout toho, aby většina produktů byla do roku 2030 udržitelná. O možnosti systému pronájmu produktu nedávno diskutoval viceprezident společnosti Lego Tim Brooks, který je zodpovědný za udržitelnost společnosti.

Tato myšlenka je jedním z několika v současné době zvažovaných, jako součást trvalého úsilí společnosti o snižování dopadů na životní prostředí. Lego má kromě výzkumu opětovného použití a recyklace také tým zaměřený na výzkum a vývoj neplastových materiálů. Skupina představila své první rostlinné kostky v roce 2018. Vyrobeny převážně z cukrové třtiny, devadesát osm procent materiálů udržitelných kostek je založeno na rostlinách. Vypadají a na dotek jsou identické jako tradiční kostky.

Společnost nejdříve uvedla na trh rostlinné kusy jako sadu kostek ve tvaru rostlin, od té doby rozšířila své použití v řadě dalších návrhů. Jedním z nejnovějších produktů pro jejich využití je dům Tree House z kolekce LEGO Ideas, který používá více než 180 udržitelných kostek.

Společnost nadále rozvíjí a posiluje své závazky a odhodlání věnovat se transparentnosti v dodavatelských řetězcích. V září 2019 jmenoval Reputation Institute ve své každoroční studii o společenské odpovědnosti skupinu LEGO jako číslo jedna na světě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766