Jacques Torres si navrhnul čokoládové formy pomocí 3D tiskárny

Jacques Torres, legendární čokolatiér a hostitel v seriálu Nailed It!, přidává do své halloweenské čokoládové kolekce novinku – 3D tisk. Cukrář z New Yorku speciálně pomocí 3D tiskárny navrhl formu k vytvoření „strašidelné“ čokoládové plakety.

Torres použil známou tiskárnu Prusa i3 MK2 a software Blender pro modelování a vykreslování 3D objektů, aby návrh a vytisknul formu pro plaketu. Čokoláda byla nalita do plastové formy, aby vzniklo halloweenské cukroví. Design a výroba proběhla v dílně Makerspace v Brooklynském armádním terminálu, kde se také nachází Torresova továrna na čokoládu.

Čokoládu je možné tisknout pomocí 3D tiskárny, ale to se primárně používá pro úpravu nebo výrobu jednorázových produktů. Torres použil tuto formu, aby usnadnil výrobu většího množství za rozumnou cenu – Halloweenskou plaketu prodává za 6,99 $ jak ve svém obchodě tak online.

Torres se rozhodl vytvořit formu pomocí 3D tisku, „protože je efektivnější a mnohem rychlejší, než když ji musíte vytvářet ručně. Navíc si to může každý udělat sám. Vytvoření vlastní formy pomocí 3D softwaru a tisku nám umožňuje být přesnější v designu a zákazníci tím i ušetří,“ řekl Torres webu Forbes. V budoucnu plánuje tuto technologii použít k posunutí hranice výroby čokolády.

Použití 3D tisku ilustruje výhody, které tato technologie může přinést v rámci existujících procesů. Zatímco použití forem je v čokoládě běžné, Torres prokázal, že 3D tisk forem může pomoci výrobcům čokolády vytvořit propracovanější návrhy a současně udržet nízké náklady. Stejná strategie aplikace nových technologií na stávající systém může pomoci řadě dalších odvětví v inovaci a zároveň snížit náklady.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766