AR chatbot od společnosti Arcade funguje jako turistický průvodce

Imerzní technologická společnost Arcade využívá rozšířenou realitu (AR), aby obohatila zážitek návštěvníků u turistických atrakcí a ve veřejných prostorech. V rámci akvária Sea Life London Aquarium vytvořila Arcade oceňovaného AR chatbota s názvem Roxy the Ranger.

Roxy komunikuje s návštěvníky, kteří mohou ovládat její vozidla v akváriích a skrz akvária. S aplikací se zvyšuje zapojení a čas strávený na atrakci. V průměru zde strávili návštěvníci, kteří aplikaci použili, o 25 procent více času a vyjádřili mnohem větší spokojenost se svými zkušenostmi.

Nejnovějším projektem společnosti je Fame Cam pro londýnské Madame Tussauds. Pomocí rozšířené reality se mohou návštěvníci dozvědět více o svých oblíbených celebritách a vidět různé výrazy obličeje. Pokud návštěvníci použijí aplikaci i všech voskových figurín, tak obdrží slevu do gift shopu. Arcade spolupracuje s vládami, kulturními středisky, podniky, organizátory akcí a dalšími, vždy s cílem proměnit diváky v účastníky.

Použití hry ke zvýšení zapojení je populární myšlenka, i když může být obtížné jej implementovat. AR poskytuje další vrstvu zábavy. Poskytnutí možností samo o sobě umožní zážitek udělat více osobnější.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766