Energetická piva dobývají sportovce se zájmem o zdravý životní styl

Pivo a běh možná nejde dohromady, ale pravdou je, že pivo se sportem je dlouho úzce spojován. Organizátoři maratónů nabízí pivo po překročení cílové čáry, sportovní kluby často nabízí pivo u sebe na baru, malé pivovary získávají své nové zákazníky rozdáváním nového IPA piva na konci závodů apod.

Pivní značka Sufferfest, kterou v roce 2016 založila běžkyně Caitlin Landesberg, jenž chtěla vyrobit pivo, které by bylo ideální pro běžce po vyčerpávajícím tréninku (termínem sufferfest často ultramaratónci označují „oslavu utrpení“), aby získali zpět energii. FKT (neboli Fastest Known Time, což je v překladu: nejrychlejší známý čas) je pale ale pivo s nízkým obsahem lepku, které se vaří s černým rybízem a solí, aby dodal elektrolyty a cukry, po kterých běžci obvykle touží na konci závodu. Repeat je zase typ piva Kölsch, které má pomáhat při regeneraci svalů.

Bill Shufelt pro změnu opustil svou práci ve financích a v roce 2017 založil společnost zaměřenou na výrobu nealkoholických, ale přesto chutných piv pod názvem Athletic Brewing. Loni podepsal smlouvu na distribuci piva Athletic podél východního pobřeží v USA a plánuje další expanzi.

Wellness se v posledních několika letech stal velkým trendem, který má teď hodnotu 4,2 bilionu dolarů. Sportovní piva jako Sufferfest a Athletic Brewing upevňují svou pozici sponzorováním akcí, jako je každoroční Big Sur Marathon nebo masivně populární Spartan Race.

Nepít alkohol je pro mnoho lidí velkou obětí „zdravého životního stylu“. Chybí vám sociální aspekt dát si pivo se svými přáteli. Ne každý aktivní člověk je střízlivý, ale mnoho z nich si zvolí pít velmi málo nebo vůbec. Nápoje jako „energetické pivo“ dávají lidem pocit, že mohou pít s přáteli bez pocitu viny, že pijí alkohol. Je to opravdu jednoduchý problém, k jehož vyřešení potřebujete pouze produkt, a pivovary jsou dostatečně chytří, aby na tuto vlnu popularity naskočily.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766