Adidas nabízí limitovanou edici bot prostřednictvím hry na Snapchatu

Adidas a Snapchat společně spustili novou hru, která umožňuje fanouškům přímý nákup limitované baseballové sportovní obuvi. Hra nabízí novou platformu pro retailový prodej.

Fanoušci mohou hrát „Baseball´s Next Level“ online nebo prostřednictvím aplikace Snapchat. 8bitová mobilní hra obsahuje sportovce MLB, kteří nosí svou vlastní obuv z limitované edice z 8bitové kolekce Adidas.

Uživatelé si pak mohou zakoupit obuv přímo ve hře. Toto je poprvé, kdy byly retailové produkty k dispozici pro přímý nákup prostřednictvím hry Snapchat. Kampaň však nebyla poprvé, kdy se Adidas spojil se společností Snapchat s cílem propagovat své produkty. V roce 2018 mohli spotřebitelé „vyzkoušet“ běžecké boty Adidas Ultraboost 19 pomocí fotoaparátu Snapchat.

Snapchat a další stránky sociálních sítí jsou stále více vnímány jako způsob, jak přilákat mladé zákazníky. Průzkum z roku 2019 zjistil, že 59 procent nakupujících generace Z objevuje nové produkty prostřednictvím sociálních sítí. Partnerství Adidas a Snapchat by mohlo poskytnout plán pro použití aplikace jako nákupní platformy.