Služba Doctours rozšiřuje své služby ve zdravotní turistice

Vzhledem k tomu, že v USA stále stoupají náklady na zdravotní péči, mnoho pacientů má k dispozici jen málo dostupných možností léčby. Vysoké náklady vedly mnoho Američanů k tomu, aby začali vyjíždět mimo svůj stát (a často i mimo zemi) k nejlepším zařízením, které nabízejí nejnižší ceny.

Online platforma Doctours se sídlem v LA nabízí rezervace výletů soustřeďující se na lékařskou a zubní péči po celém světě. Nyní podle serveru TechCrunch rozšiřuje své podobné služby do 35 zemí.

V podstatě se jedná o cestovní kancelář v oblasti zdravotnictví. Pacienti, kteří cestují do jiných zemí za účelem zdravotní péče, se označují jako „zdravotní turisté“. Doctours pomáhá těmto pacientům zefektivnit proces, porovnat náklady na procedury, spojit se s lékaři a rezervovat vše od oplodnění in vitro přes terapii kmenovými buňkami až po zubní hygienu. Podle zakladatele společnosti Katelyn O’Shaughnessy může zdravotní turistika ušetřit na procedurách mimo USA od 30 do 80 %.

Doctours vstupuje na lukrativní trh: V roce 2017 cestovalo odhadem 1,4 milionu Američanů do zahraničí za lékařskou péčí, přičemž se odhaduje, že zdravotní turistika s 14-16 miliony turisty po celém světě vzroste ročně o 25 %. Podle American Journal of Medicine má zdravotnický a zubní cestovní ruch hodnotu 439 miliard dolarů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766