Tencent testuje vkládání brandovaného obsahu do existujících filmů a seriálů

Jedna z největších online video platforem v Číně se chystá využít technologii pro integraci brandovaného obsahu do libovolného filmu či televizního pořadu. I do těch, které už byly natočeny a vysílány.

Reklama je nedílnou součástí jakéhokoli podnikání a s rostoucí konkurencí je důležitější než kdykoli předtím, aby značky byly viditelné. Společnost Mirriad, která využívá počítačové vidění a umělou inteligenci, nedávno oznámila své partnerství se společností Tencent. Tencent je jedna z největších online video platforem v Číně.

Technologie Mirriad umožňuje inzerentům oslovit cílové publikum integrací brandovaného obsahu (nebo reklam) přímo do filmů a televizních seriálů. Pokud například herec drží ve filmu jen obyčejný kelímek s kávou, tak toto nové API umožní společnosti Tencent změnit tento šálek kávy na značkový šálek kávy.

I když zatím není jisté, zda na tyto reklamy bude možné kliknout, bude mít i nadále přímý podvědomý dopad, ne-li přímý. Marketéři dlouho mluvili o náladovém (mood) marketingu, který vytváří osobní spojení mezi značkou a cíleným uživatelem. Díky možnosti vkládat reklamy do klíčových scén a okamžiků se tedy inzerenti nyní budou moci spojit se svými cílovými uživateli způsobem, který dříve nebyl možný.

Mirriad má v současné době s Tencentem uzavřenou dvouletou smlouvu, ve které budou zkoušet výhradně na jeho video platformě. Pokud však budou zkoušky úspěšné v tom, že neruší přímo zážitek ze sledování, tak můžeme brzy očekávat, že se tato technologie dostane všude. Toto řešení má několik zajímavých vhledů. Jednak se tím exponenciálně rozšíří dostupný reklamní inventář. Zvýší se cílení a pro tvůrce obsahu je to další zdroj příjmů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766