Potravinářská společnost Solar Foods vyvinula proteinový prášek z CO2

Finská potravinářská společnost Solar Foods uvedla na trh proteinový prášek vyrobený ze znečištěného ovzduší. Struktura a chuť prášku „Solein“ jsou podobné mouce; produkce se však zcela liší od produkce v tradičním zemědělství. Není potřeba orná půda ani neudržitelné množství vody. Jeden kilogram Soleinu vyžaduje pouze 10 litrů vody ve srovnání s 2 500 litry potřebnými k vytvoření kilogramu sóji.

Zachycený Oxid uhličitý je transformován na bílkovinný protein přirozeným fermentačním procesem pomocí elektřiny a vody. Společnost řídí proces fermentace pomocí obnovitelných zdrojů energie a vytváří produkt negativní na uhlík. A co víc, na rozdíl od většiny zdrojů je nepravděpodobné, že dojde k vyčerpání oxidu uhličitého.

Solein je založen na koncepci vyvinuté NASA. Prášek obsahuje 50 % proteinu, 20 až 25 % uhlohydrátů a 5 až 10 % tuku.

Společnost Solar Foods v současné době spolupracuje s Evropskou kosmickou agenturou na celosvětovém uvedení Soleinu do roku 2021 a do roku 2023 poskytne dva miliony jídel ročně. V budoucnu by výroba mohla probíhat kdekoli, zejména v regionech, kde změna klimatu způsobila nefunkčnost zemědělství.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766