TritonWear pomáhá plavcům zlepšovat výkon pomocí wearable zařízení

Značka TritonWear vyvinula malé a lehké wearable zařízení, který trénuje plavce během jejich cvičení. Podle společnosti obsahuje Triton 2 funkci umělé inteligence, která dává trenérům a plavcům informace jenž potřebují k rychlejšímu plavání.

TritonWear uvádí, že je trenér s umělou inteligencí Triton 2 je odlišný od ostatních wearable zařízení. „Umělá inteligence vás analyzuje vůči podobným sportovcům a poskytuje informace potřebné ke zlepšení,“ říká společnost.

Wearable se vejde pod plaveckou čepici nebo svorky na brýlích. Jak plavec trénuje, tak Triton 2 sleduje trénink a srovnává data s údaji „tisíců“ sportovců z celého světa. Triton 2 posílá automatické připomínky o tom, co plavec potřebuje zlepšit a posílá trenérům vhledy, jak zabránit zranění při plavání. Triton 2 je v současné době k dispozici formou předobjednávky na webu TritonWear.

Odborníci odhadují, že sportovní wearable technologie bude mít v roce 2019 hodnotu 2,8 miliardy dolarů. Studie ukázaly, že wearable zařízení zvyšuje výkonnost a pomáhají týmům předcházet zraněním.