0

Americký startup ClimaCell používá signály mobilních telefonů a pouličních kamer k předpovídání počasí. Společnost říká, že jsou až o 60 % přesnější a lepší než stávající poskytovatelé, jako je Národní úřad pro oceán a atmosféru.

ClimaCell analyzuje radarové signály používané jinými prognostiky a doplňuje je signály z miliónů bezdrátových zařízení, což má za následek mnohem přesnější předpověď počasí.

Luke Peffers, který provozuje jeden z výzkumných týmů společnosti, dříve pracoval pro americkou vládu. Jeho úkolem bylo určit, zda byly porušeny zákazy jaderných zkoušek pomocí forenzní analýzy atmosféry.

Firma pracuje na novém matematickém modelu, který lze přizpůsobit tak, aby se zaměřil na konkrétní region, typ počasí a četnost aktualizací, které chce předplatitel odebírat. Má zájem o spolupráci s národními meteorologickými stanicemi a také poskytovat předpovědi počasí soukromým společnostem.

Předpovědi počasí lze neustále zlepšovat, takže jakýkoliv pokus je vítaný. Model od ClimaCell dává teoreticky smysl. Zvýšením zdrojů informací prostřednictvím mobilních a jiných bezdrátových zařízení získává firma více údajů než ostatní společnosti, které sbírají především data z pozemních zařízení a satelitů.