0

Vědci z kanadské McMaster University vytvořili sladký gel, který chrání citlivé očkování před vysokými teplotami. Gel může pomoci očkovat lidi žijící v těžko přístupných místech. Gel, který je vyroben ze dvou druhů cukru a je smíchán s vakcínou. Proces je podle týmu jako přidávání mléka do kávy. Funguje jako pečeť, která dokáže ochránit očkování před teplotami až 40 °C po dobu osmi týdnů.

Metoda je velký objev, protože odstraňuje potřebu udržovat očkování při konzistentních nízkých teplotách mezi 2 °C a 8 °C, říká tým. V současné době totiž náklady na chlazení zvyšují cenu očkování o 80 %. Například v Africe musí přenášet očkování velbloudi v chladičích poháněných solárními panely. Podle vědců by cukrový gel tuto potřebu zcela eliminoval.

Metoda byla již úspěšně testována s použitím viru chřipky a viru herpes simplex na myších. Materiály v cukrovém gelu jsou již schváleny americkou FDA. Tým nyní pracuje na tom, aby produkt dostal na komerční trh. Podle Světové zdravotnické organizace každoročně očkování zachrání 2 až 3 miliony životů. Pokud by se zlepšil distribuční systém, bylo by možné ušetřit o 1,5 milionu životů více. Jak uvádí WHO, tak udržení očkování při správné teplotě je součástí tohoto řešení.