0

Lambs je startup, který dříve prodával spodní prádlo „Spartan“, jenž bylo odolné proti záření. Nyní tento startup rebrandoval a oznámil, že začne prodávat čepice, které jsou též odolné proti záření.

Navzdory tomu, že lékařská komunita neustále trvá na tom, že záření z mobilních telefonů nezpůsobuje rakovinu, dravé startupy jako Lambs nadále vyrábějí produkty určené k zisku z populární paranoie.

Kdo říká, že technofobie nemůže být stylová?
Paranoia ze záření má za sebou dlouhou cestu. Jistě si vzpomenete na čepice z alobalu. Nová čepice Lambs blokující záření je mimořádně stylová – a je k dispozici za pouhých 39 dolarů online!

Lambs se na webu chlubí tím, že jeho produkty včetně kufrů, triček a dámského spodní prádla (které se brzy objeví na trhu) blokují EMF (elektromagnetická pole).

Pseudověda prodává… paranoia platí
Ačkoli vládní výzkum a většina lékařské komunity souhlasí s tím, že neexistuje žádné spojení mezi zářením mobilních telefonů a rakovinou, Lambs prohlašuje několik kontroverzních tvrzení, aby prodal své spodní prádlo. Na své stránce uvádí: „Muži vystavení záření mobilního telefonu po celý den mohou pocítit 50% snížení počtu spermií.“
Je tak ironií, že Lambs získal investici od investiční společnosti Science Inc., která se zaměřuje právě na vědecké startupy.