0

Spoustu řetězců rychlého občerstvení přizpůsobující své nabídky kulturnímu vkusu. Ostatně si určitě vzpomenete na scénku z filmu Pulp Fiction. Finský Burger King to posunul na další úroveň a využil stereotyp plachých Finů, aby z toho udělal zážitkový produkt. Co konkrétně je tím myšleno? Burger King využil drive thru, aby zabrnkal na strunu finské rezervovanosti.

Zadáním bylo zvýšit používání aplikace, a tak překonfigurovali pohotovostní režim drive thru, aby ukázali, jak rychle a snadno je možné objednat si prostřednictvím jejich aplikace. Video je jako obvykle hravé a vtipné.

Nakonec se ukázalo, že to nejsou jen Finové, kdo neradi mluví s tlumeným hlasem do mikrofonu, aby si objednali jídlo. Pocit kolektivního porozumění a známého pocitu je mocný spojovací prostředek mezi zákazníkem a značkou. Model drive-thru nebyl v souladu s propozicí hodnoty aplikace, ve kterém byste si mohli objednat předem a vyzvednout, takže přehodnocení modelu vyžadovalo relativní příběh, který by povzbudil uživatele, aby udělali totéž.