ePOS Hybrid usnadňuje restauracím informovat o alergenech v nabídce jídel

Společnost ePOS Hybrid vytvořila aplikaci, která pomáhá automatizovat všechny aspekty provozování restaurace, od digitálních nabídek až po zjednodušené aktualizace zásob a seznam zaměstnanců. To usnadňuje restauracím vytvářet seznam složek a označovat možné alergeny.

Aplikace pomáhá manažerům vytvářet menu, které je transparentnější pro zákazníky. Mohou přidávat informace o vaření, složkách, alergenech a kaloriích. Zákazníci mohou také posílat objednávky přímo do kuchyně, zatímco čekají na doručení.

Zakladatel společnosti Bhas Kalangi se inspiroval k vytvoření aplikace založené na úsilí o zlepšení označování potravin. „Čas, náklady a obtíže při sledování a uvádění alergenů při přípravě potravin jsou pro restaurace a stánky s jídlem výzvou. Pro většinu z nich je to prostě příliš složitý problém,“ řekl Kalangi v tiskovém prohlášení.

Kalangi investoval do aplikace více než 500.000 liber z vlastních peněz. Systém založený na Androidu byl spuštěn v březnu. V příštích pěti letech plánuje rozšíření do Ameriky a Indie.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766