DataGrid umí generovat fotorealistické lidi, kteří neexistují

Japonský startup DataGrid, založený na kampusu Kjótské univerzity, vyvinul algoritmus umělé inteligence, která dokáže generovat nekonečnou přehlídku realisticky vypadajících lidí, kteří neexistují. Ve videu demonstrující technologii, se lidé generované umělou inteligencí neustále proměňují v nové lidi a předvádějí různé pozice i vzhled.

Díky využití generativní adversiální sítě „je možné generovat neexistující obrazy celého modelu s vysokým rozlišením a vysokou kvalitou,“ jak uvádí DataGrid ve své tiskové zprávě.

GAN je systém, který používá jednu síť umělé inteligence k neustálému testování produktu vytvořeného druhou sítí. V tomto případě jedna síť generuje obrazy, zatímco druhá síť se pokouší rozpoznat ty, které jsou generovány počítačem. Tyto informace pak používá první síť ke zlepšení kvality snímků, které vytváří. Postupem času je generující síť schopna vytvářet obrazy, které nelze odlišit od skutečných lidí.

Společnost očekává, že portréty najdou využití v reklamě, což umožní značkám konstruovat přesný typ osoby, kterou chtějí pomocí svého produktu zobrazit. DataGrid chce v dalším kroku zavést realistický pohyb fiktivních postav.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762