Databáze Grow Your Circle pomáhá předcházet PR katastrofám

Grow Your Circle je databáze, která pomáhá americkým agenturám najít nedostatečně zastoupené talenty, jako jsou osoby se zdravotním postižením, osoby s různým etnickým původem nebo osoby LGBTQ+. V databázi také můžete vyhledávat podniky řízené ženami nebo menšinovými vlastníky.

Za databází stojí reklamní agentura Forsman & Bodenfors. Jejím cílem je pomoci firmám vyhnout se selhání. Například minulý měsíc Ancestry vydal reklamu, která ukazuje otrokyni černé pleti v 19. století, který utíká s bílým mužem. Společnost si myslela, že reklama zobrazuje způsob, jakým její služba dokáže znovu zachytit historii. Kritici to nazvali cukrem potřené otroctví. Ancestry stáhl reklamu, ale až poté, co byla společnost vystavena negativními ohlasy.

Myšlenka Grow Your Circle vzrostla z pokusu agentury Forsman & Bodenfors najmout všechny ženské výrobní štáby. Bylo pro ně obtížné najít správné talenty, a tak přišli s myšlenkou databáze, která by se zaměřila na získávání menšinových talentů pro použití v reklamě.