0

Švédský startup VOI Technology se svou slibnou koloběžkou představuje „budoucnost městské mobility“. Zaměřuje se na bezpečnost, která zahrnuje přímou spolupráci s úředníky na magistrátu pro zlepšení dopravy k rozšíření své sítě.

Elektrické koloběžky VOI funguje velmi podobně jako konkurence: stáhnete si aplikaci, najdete koloběžku a naskenujete QR kód, abyste zaplatili poplatek a aktivovali jízdu. Rozdílem, podle CEO Fredrika Hjelma, je, že VOI spolupracuje s městy a jezdci, protože rozšiřuje své služby. Tato politika jí umožnila být první a jedinou evropskou koloběžkovou společností, která se „zabydlí ve více zemích“, říká VOI.

„Budeme úzce spolupracovat s politiky a osobami s rozhodovací pravomocí, abychom zlepšili dopravní síť v každém městě, ve kterém působíme,“ říká. Například v německém městě Lubeck nabídne VOI slevy pro jezdce, kteří již mají lístky na městskou dopravu.

VOI plánuje letos rozšířit svou působnost na 150 místech po celé Evropě. Rozšíření bude zahrnovat nové, bezpečnější elektrokoloběžky a e-kola, říká společnost. To jim přineslo 30 milionů dolarů v nedávném investičním kole. VOI využije nové finanční prostředky na financování výzkumu a vývoje a rozšíří své služby do Itálie, Německa, Francie a Norska.