Proč si streameři videoher vydělávají 50 tisíc dolarů za hodinu?

Vydavatelé videoher platí slavným streamerům až 50 000 dolarů za hodinu, aby mohli hrát jejich nově vydané hry. To vyplývá z článku od Wall Street Journal. Jistě, víme, že lidé milují videohry. Ale jak je možné, že profesionální hráči vydělávají za 1 hodinu více než si v České republice vydělá člověk s průměrnou mzdou za tři roky?

Perverzní logika ekonomiky pozornosti

V loňském roce spotřebitelé strávili 8,9 B hodin sledováním (nikoliv hraním) videoher na platformě Twitch, která patří Amazonu. Vzhledem k tomu, populární streameři disponovat až 680 tisíc diváků najednou, které mohou oslovit a ovlivnit. A právě z tohoto důvodu k tomu tak přistupují i herní společnosti.

Práce streamera

V herním průmyslu o hodnotě 130 miliard dolarů se streameři jako Ninja stali klíčovým kanálem pro marketing nových her. Když herní společnost Electronic Arts (EA) spustila hru „Apex Legends“, tak zaplatila 12 populárních streamerů (včetně Ninji), aby ji hráli v den spuštění prodeje.
Strategie fungovala, protože hra Apex byla v první den stažena milionkrát a v prvním měsíci dosáhla 50 milionů stažení. A to EA neudělala žádnou další podporu hry.
A kolik si vydělal Ninja? Uvedl, že v loňském roce vydělal 10 milionů dolarů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762