Zabezpečená datová platforma Zero-trust nahrazuje hesla chytrými telefony

Společnost MobileIron odstraňuje hesla pro přístup k zabezpečeným datům v práci. Bezpečnostní platforma Zero-trust mění mobilní telefony zaměstnanců na klíč, aby získali přístup k serverům a datům v cloudu.

Zero-trust je v podstatě to, jak to zní: nic a nikdo nemá důvěryhodný přístup k datům bez řádného ověření. MobileIron používá různé atributy před udělením přístupu k jakémukoli uživateli nebo zabezpečenému zařízení. Ověřuje například zařízení, autorizaci aplikací a síť, která se používá k přihlášení. Zjišťuje a odstraňuje hrozby ještě před poskytnutím bezpečného přístupu k zařízení nebo uživateli. Podle MobileIron je to bezpečnější než využití hesel.

„Zero-trust zabezpečení významně snižuje riziko tím, že vám poskytuje úplnou kontrolu nad obchodními daty, jak putuje mezi zařízeními, aplikacemi, sítěmi a cloudovými službami,“ uvedla společnost MobileIron.

Služba bude k dispozici na zařízeních s operačním systémem iOS v červnu 2019, a později se objeví i pro Android.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766