Studio Nudes navrhlo koncept školy, která je celá ze slámy a dřeva

Indické designové studio vytvořilo koncept školy postavené výhradně ze dřeva a slámy. Návrh je podle architektů udržitelný a přizpůsobivý. Jedná se také o stabilní stavbu, pokud jde o požární bezpečnost a strukturální zabezpečení, jak autoři uvedli pro Dezeen.com.

Nudes Studio vytvořilo návrh jako součást architektonické soutěže Archstorming pořádané nestátní neziskovou organizací Active Africa. Koncept školy musel být vyroben z místních materiálů a stavebních systémů. Klíčovými požadavky byla také udržitelnost a škálovatelnost. Návrh musel mít modulární řešení, které by mohlo být konstruováno ve fázích.

Koncept od Nudes Studio používá žebříky jako páteř dřevěné konstrukce ve tvaru A. Struktury mohou být přizpůsobeny velikostí a tvarem tak, aby vyhovovaly potřebám školy. Vnější strany jsou vyplněny slámou (lze použít i zeminu a terakotu).

Návrh od Nudes nebyl nakonec vybrán pro projekt školy. Nicméně studio plánuje vyvinout prototypy, aby otestovalo potenciál návrhu. Plánuje také pop-up pavilon, který by ve své konstrukci zahrnoval i balíky slámy.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766