0

Belgický startup Sortlist pomáhá propojovat společnosti s marketingovými a reklamními službami podle jejich potřeb. Cílem startupu je stát se online seznamkou pro firmy, které hledají správnou marketingovou společnost.

Sortlist je bezplatná služba, která se od LinkedIn a Google liší několika způsoby. Zaprvé nejdřív vyžádá od společnosti podrobné informace o tom, co potřebuje od reklamní agentury. Za druhé, zahrnuje recenze a doporučení pro více než 53.000 agentur, které má v nabídce. To pomáhá společnostem hodnotit, jak dobře vyhovuje potenciální reklamní či marketingová agentura jejich potřebám. To také umožňuje společnostem hledat podle místa, typu práce a rozpočtu.

Sortlist pomáhá značkám „orientovat se v prostoru a spojit se s agenturou odpovídající jejich potřebám, rozpočtům a ambicím.“ Spoluzakladatelé byli při vzniku startupu ještě studenti. Měli vlastní malou digitální agenturu a společnosti hledaly „špičkovou agenturu“, které by byla připravena na velké projekty. Tradiční možnosti vyhledávání neposkytly potřebný kontext a informace.

Startup již spolupracoval s významnými mezinárodními značkami od Amazonu po Walt Disney. Nedávno získal investici 550 000 EUR od soukromých investorů a Lean Fund.