Cambridge Crops umí prodloužit životnost potravin pomocí tenké, jedlé blány

Startup Cambridge Crops vyvinul neviditelnou, jedlou blánu, která zachová trvanlivost potravin. Společnost tvrdí, že tato vrstva bez chuti by mohla radikálně snížit plýtvání potravinami.

Blána je tenčí než kus lidského vlasu a je vytvořena rozprašováním roztoku na bázi vody vyrobeného z hedvábných molekul na jídlo. Podle CEO společnosti Adama Behrense to není jako lesklý povrch, který se dává v současnosti na jablka. Blána od Cambridge Crops je přírodní látka, která dokáže zdvojnásobit životnost jablek. Pracuje také s jiným zbožím podléhající zkáze, včetně květin.

Blána vytváří bariéru, která zpomaluje mikrobiální růst. Výrobci potravin jej mohou sprejovat na výrobky během výroby a zpracování po jejich sklizni. Podle společnosti byla blána již testována na produktech od salátu až po maso a mělo to dobré výsledky.

Společnost Cambridge Crops v současnosti pilotuje svou blánu film s producenty a obdržela investici 1,3 milionu dolarů od MIT Engine s účastí Closed Loop Ventures a Fink Family Foundation a doufá, že do roku 2020 bude mít schválení od FDA.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766