Společnost Shachihata uvedla neviditelná razítka k označování sexuálních predátorů

Japonská společnost Shachihata vytvořila levné a snadno použitelné razítko pro ženy k označení predátorů ve veřejné dopravě. Podle společnosti je snahou „razítkem obtěžování“ dát ženám hlas proti osahávání.

Razítka byla vytvořena japonským producentem známek Shachihata v reakci na rostoucí protesty proti osahávání v městské hromadné dopravě. Poté, co se na internetu objevilo tweet, aby ženy páchaly pachatele špendlíky, se objevila tato bezpečnější alternativa.

Razítko označí predátora pomocí neviditelného inkoustu, které je vidět pomocí ultrafialového světla. To znamená, že značka je viditelná pouze pod černým světlem, které je součástí sady.

Prvních 500 razítek obtěžování se vyprodalo během hodiny po zveřejnění produktu na internetu. Shachihata označuje „Annoyance Stamp“ malým krokem proti útokům na ženách a v současné době pracuje na návrhu, jak dané zařízení vylepšit.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766