Daniel Bonner: Tvořte práce, od kterých se můžou učit jiné značky

Třetí článek s vhledem jednoho z řečníků, kteří zavítají do Prahy v rámci konference Cannes in Prague, je věnován kategorii Creative eCommerce. Prezidentem poroty této kategorie na festivalu Cannes Lions byl letos Daniel Bonner, Global Chief Creative Officer agentury Wunderman.

Kategorie Creative eCommerce

Každá porota na festivalu Cannes Lions přistupuje k hodnocení prací jinak. Jelikož soutěžní kategorie Creative eCommerce existuje teprve druhým rokem, tak si porota sepsala hodnotící kritéria na zeď, aby všichni věděli, co přesně mají hledat. Díky těmto kritériím se podařilo najít práci, která splnila všechna kritéria, čímž si vysloužila i hlavní cenu Grand Prix. To prací je kreditní karta od Doconomy, jenž sleduje sleduje uhlíkovou stopu z každého nákupu.

„Hledali jsme něco, z čeho by se mohly učit jiné značky, co mělo faktor nadšení, který je udržitelný a škálovatelný… nápad, který jsme chtěli ukrást. Tato práce byla přesně to. Jedná se o nádherně jednoduchou myšlenku, skvěle provedenou, a navíc se jedná o práci v sektoru, kde je obtížné, aby se lidé cítili emocionálně propojeni,“ dodal Daniel Bonner.

Trendy v eCommerce

Daniel Bonner si při hodnocení prací povšiml, že se rozšiřuje retailový prostor. Nyní může každý nakupovat odkudkoliv prostřednictvím televize či graffiti v ulicích města. A stává se zcela běžným, že můžete koupit cokoliv, aniž byste museli navštívit samotný obchod.

Pokud budete chtít poznat další trendy v eCommerce, tak doporučujeme včasnou registraci na konferenci Cannes in Prague, kde vám Daniel Bonner osobně řekne víc.