Burger King přiměl zákazníky v McDonald’s, aby přeběhli k nim

Burger King opět využil premiéru filmu To Kapitola 2, aby si vystřelil ze svého konkurenta McDonald’s. Kampaň s názvem Escape the Clown cílila na zákazníky McDonald’s v Německu pomocí rozšířené reality a geo-taggingu. Díky tomu Burger King úspěšně ukradl zákazníky konkurence přímo v místě prodeje a zvýšil počet stažení své aplikace.

Burger King totiž umístil reklamu do časopisu s filmovou tématikou, který lze najít v v restauracích McDonald’s. Zákazníci byli vyzváni, aby si stáhli aplikaci Burger Kingu a naskenovali reklamu k získání kupónu Escape the Clown, který vám umožní koupit Whopper za za jeden cent u nejbližší pobočky Burger King. Aplikace nasměrovala do nejbližší restaurace a spustila odpočet, který vyzval zákazníky, aby okamžitě opustili restauraci McDonald’s (a unikli tak klaunovi).

Burger King také použil geografické cílení k vyzvání zákazníků McDonald’s, aby vyhledali časopis a stáhli aplikaci v cílených reklamách na Facebooku a Twitteru.

Díky cílení na zákazníky, kteří jsou již v restauracích McDonald’s, tato kampaň osloví své publikum v okamžiku nákupu. Burger King také gamifikoval slevu tím, že ji umístil jako výzvu (dostat se do nejbližšího Burger Kingu před vypršením času), což přidalo prvek naléhavosti a vzrušení k získání nabídky. Nemluvě o tom, že počet stažených aplikací je nyní také novým zdrojem dat, který pomáhá značce informovat o dalších příležitostech, jak si vystřelit ze své konkurence.