Společnost Frugalpac vyrobila 100% recyklovatelný papírový kelímek

Společnost Frugalpac vyrobila 100% recyklovatelný papírový šálek. Jedná se o první kelímek na kávu kávy, který lze snadno a kompletně recyklovat.

Na rozdíl od jiných papírových kelímků na kávu, tak Frugal Cup je vyroben z recyklované lepenky bez chemikálií. Standardní papírové kelímky je těžší recyklovat, protože jsou vyráběny z umělé lepenky potažené plastem. Tento materiál se při recyklaci tak snadno nerozkládá. Další rozdíl je v tom, že části Frugal Cupu (vnější vrstvy a vložky) se během procesu recyklace snadno oddělují. Šálky jsou již ve výrobě (dodávají se ve čtyřech barvách) a lze je objednat přímo u firmy.

V roce 2018 Britové vypili 95 milionů kelímků denně. Frugalpac odhaduje, že ve Velké Británii se každoročně použije přibližně 2,5 miliardy kelímků na kávu. Zpráva britského parlamentu zjistila, že v roce 2017 bylo recyklováno pouze 0,25 procenta kelímků. Průzkum zároveň zjistil, že 89 procent britských spotřebitelů chce obaly, které jsou udržitelnější. Cílem Frugal Cupu je usnadnit pokračování kávového zvyku, aniž by vzniklo tolik odpadu.