Přenosná větrná turbína GIGA 5V dokáže nabíjet elektronické přístroje kdekoliv

Britská společnost Windward Engineering vytvořila přenosnou větrnou turbínu pro nabíjení elektronických zařízení. Na rozdíl od přenosných solárních panelů může nabíjet přes den i v noci. Turbína GIGA 5V je vodotěsná a přenosná. Váží jeden kilogram a je široká 325 mm. Dokáže nabíjet s větrem o rychlosti 13 km/h. Při síle větru 22,5 km/h dokáže produkovat výkon 5W.

Turbína je variací námořních větrných turbín, které společnost vyrábí pro údržbu baterií na jachtách a jiných typech vozidel. GIGA 5V je v současné době k dispozici přes crowdfundingovou kampaň na Kickstarteru za £99.

Přenosné generátory obnovitelných zdrojů energie, od slunečního až po větrný, se stávají stále populárnější. Odhaduje se, že trh s přenosnou elektřinou bude mít do roku 2020 hodnotu 11 miliard dolarů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766