0

Sociální podnik BECỌ vyrábí toaletní potřeby šetrné k životnímu prostředí. Nyní vyzval firmy, aby najaly více uchazečů o zaměstnání se zdravotním postižením.

Přibližně 80 % zaměstnanců BECỌ je buď zrakově, nebo fyzicky znevýhodněno. Podle značky se však ve Velké Británii stále snaží najít práci 1,1 milion zdravotně postižených lidí.

Za účelem vyřešení tohoto problému a podněcování změn vytvořil BECỌ kampaň #StealOurStaff, která byla spuštěna začátkem tohoto měsíce. Značka změnila obaly svých mýdlových výrobků na životopisy. Každá krabička mýdla a štítek zobrazuje jméno, pracovní pozici, dovednosti a fotografii jednoho ze zaměstnanců BECỌ spolu s hashtagem #StealOurStaff. Výrobky jsou v současné době k dispozici ke koupi v Boots, Sainsbury a Waitrose – třech velkých britských řetězcích.

Společnost BECỌ také napsala otevřený dopis, v němž vyzvala zaměstnavatele, aby se postavili a změnili postoje ohledně najímání osob se zdravotním postižením. Za účelem propagace kampaně vytvořil BECỌ video, ve kterém jeho zaměstnanci hovoří o své práci. Video vtipně osvětlovalo tradiční televizní zvukové popisy v reklamách.

Tato kampaň je pro značku vítězná na všech frontách: dokáže prodat produkt a vychvalovat jádro své společnosti (plus, zákazníci se cítí dobře tím, že je podporují a nakupují). V době, kdy se značky snaží ukázat zákazníkům, na kterých jim záleží, dělá BECỌ více než jen to, že mluví o něčem mluví – sociální dobro je integrováno v srdci jejich společnosti.