Australská pojišťovna NRMA vyplácí zákazníkům, že se starají o svůj dům

Australská pojišťovna, National Roads and Motorists ‘Association (NRMA), vrací peníze zákazníkům, které platí peníze na ochranu svých domovů před katastrofou, na základě údajů o pohledávkách k identifikaci domů s rizikem povodní, škod způsobených bouří a jiných katastrof.

Vyzvala lidi, aby si stáhli aplikaci Safety Hub, a odměňuje je za provádění úkolů údržby domu, které snižují riziko poškození následkem katastrof. Aplikace kombinovala geografická data s profily rizik a informovala lidi o personalizovaných úkolech, které by mohli učinit, aby snížili riziko poškození svých domovů.

Pokaždé, když byl úkol dokončen, byly peníze vyplaceny přímo na bankovní účet zákazníka. Pokud by úkol vyžadoval služby profesionála, NRMA by za to také zaplatila.

Tím, že zákazníkům poskytla kontrolu nad bezpečností jejich domu a odměnou za provedení kontrol, může NRMA nejen snížit částku, kolik musí zaplatit, ale také vytváří transparentnost. Díky této nové iniciativě má NRMA šanci vytvořit nový standard v pojišťovnictví. I když to šetří peníze společnosti, ukazuje to také svůj závazek vůči zákazníkům a pomáhá jim vyhýbat se katastrofám.

Toto je dobrý příklad toho, jak společnost využila svá data s pomocí geografických dat, aby vytvořila prediktivní model a pomohla zákazníkům motivovat, aby se vyhnuli nákladným katastrofám.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766