Výzkumníci z MIT pěstují lepší bazalku bez pomoci genetické modifikace. Místo toho použili strojové učení k určení optimálních podmínek pěstování (24hodinové vystavení světlu pomáhá). Rostliny byly pěstovány v modifikovaných přepravních kontejnerech. Environmentální faktory jako je teplota, světlo a vlhkost byly řízeny automaticky. Výsledky studie byly zveřejněny počátkem dubna tohoto roku.
“Snažili jsme se využít strojového učení, abychom se naučili, jak změnit klima,” řekl Caleb Harper, hlavní vědecký pracovník z MIT Media Lab. „Dokázal by sledovat všechny tyto proměnné a přijít s alternativními návody změn klimatu, aby dosáhl toho, čeho jsme chtěli?“
Tým využije data z projektu ke studiu, jak zlepšit schopnost rostlin bojovat s nemocemi. Data budou také použita ke studiu toho, jak by rostliny mohly reagovat na změnu klimatu. Tento výzkum, známý jako kybernetické zemědělství, by mohl přinést farmářům a potravinářskému průmyslu, kromě toho, že přinese světu chutnější pesto, možnost se připravit na změnu klimatu.
Tým MIT již pracuje na studii o lískových oříšcích pro italského výrobce cukrovinek Ferrero. „Když budete pěstovat věci na poli, musíte se spoléhat na počasí a další faktory,“ řekl John de la Parra. „Se systémy, jako je ta naše, můžeme výrazně zvýšit množství znalostí, které lze získat mnohem rychleji.“ Studie ukazují, že umělá inteligence a strojové učení jsou připraveny hrát významnou úlohu v zemědělství.