0

Francouzský designér Phillipe Starck využil algoritmus softwarové společnosti Autodesk, který následně navrhnul židli. Židle se nazývá A.I. na počest partnerství mezi člověkem a strojem.

Židle byla vytvořena technikou zvanou generativní navrhování. To znamená, že Starck poskytl specifické parametry – hmotnost, pevnost a podmínky pro výrobu (také chtěl, aby to bylo krásné). Algoritmus následně přišel s návrhy na základě těchto kvalifikací.

Společnost Autodesk již dříve spolupracovala se společnostmi NASA a General Motors, aby vytvořily další generativní projekty, ale žádný z nich nebyl uveden na trh. Židle bude k dostání v létě prostřednictvím italské nábytkářské firmy Kartell.

Proces však nebyl tak přímočarý, že by Starck zadal seznam technických specifikací do počítačového programu a stiskl tlačítko. Časosběrné video navrhování designů ilustruje, jak se změnila vize počítače, když designér provedl změny. Proces podtrhuje, že zatímco umělá inteligence a algoritmy jsou připraveny ovlivnit kreativní oblast, tak stávající technologie není schopna produkovat zboží na vysoké úrovni bez lidského vstupu.