0

Lidé téměř po celém světě mohou pít prémiovou kávu z nejlepších farem na světě a za rozumnou cenu. Ale mnoho farmářů pracujících na tom, aby se káva stala skutečností, není spravedlivě odměněno. Někteří lidé by však byli ochotni zaplatit více za kávu, kdyby věděli, že příplatek bude podporovat pracovníky, kteří to potřebují a zaslouží si to. Ale učinit tuto změnu prostřednictvím tradiční ekonomiky výrobců, distributorů, velkoobchodníků a maloobchodníků je nesmírně obtížné. I partnerství v oblasti přímého obchodu s kávou podléhají požadavkům celosvětového kávového průmyslu, který musí upokojit celosvětovou poptávku po kofeinu.

Služba Propina se snaží postarat se o nový model odměňování zemědělců tím, že umožňuje lidem podporovat zemědělce tím, že přímo přispívá do penzijního fondu zemědělců. Videa v obchodě, jako je ukázáno níže, zvyšují povědomí, zatímco zákazníci čekají ve frontě na provedení objednávky. Kromě toho, podobně jako u modelu Patreon, se zákazníci mohou stát pravidelnými přispěvateli a získávat aktualizace z farmy.

Na tomto modelu je skvělé, že používání technologie k překlenutí mezery mezi výrobcem a spotřebitelem umožňuje zákazníkům darovat peníze věcem, kterým věří. Technologie navíc spojuje svět, takže z globálních věcí se stávají spíše lokální záležitosti. A nakonec se objevuje čím dál více „hackerů kapitalismu“, kteří se pokoušejí využít technologii k obcházení systémových nerovností, které jsou jinak nepřekonatelné.