National Geographic a IKEA zdokumentovaly spánek lidí v ložnici

Ikea není jen o masových kuličkách a gaučích. Ve své poslední kampani chce švédská značka být známá jako odborník na spánek, a tak se spojil s National Geographic, aby společně vytvořili sérii filmů zvaných „Bedroom Habitats“.

Pořad se snaží zachytit a zdokumentovat lidské druhy v jednom z nejnáročnějších míst – v ložnici. Filmy pokrývají vše od komicky malé matrace po obrovský nepořádek.

Na čtyřech filmech od National Geographic se podílela agentura Wavemaker. V nich zdůrazňují různé spotřebitele s různými problémy se spánkem. Pořad je k vidění na speciální stránce Bedroom Habitats od National Geographic, spolu s problémy se spánkem a řešeními.

„Trendy ukazují, že dobrý noční spánek může zaniknout.” Celosvětově průměrný počet prospaných hodin v posledních 50 letech výrazně klesl z osmi hodin na něco málo přes šest,“ řekl Joy Kelly, americký mediální manažer v Ikea. „Když jsme provedli roky rozsáhlého výzkumu toho, jak lidé žijí (a spí) doma – a implementovali tyto poznatky, aby vytvořili lepší každodenní život – víme, že Ikea má kompletní kvalitní řešení ložnic, která mohou každému pomoci dosáhnout dobrého spánku, takže to chtěli ukázat.“

Tyto filmy jsou začátkem rozsáhlé celoroční kampaně Ikea zaměřené na boj proti klesajícím úrovním spánku v dnešní společnosti a postavení značky jako takové, která vytváří naději pro budoucnost spánku.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766